Spotify ve Shopify’dan Yeni İş Birliği

Spotify ve e-ticaret platformu Shopify ticari mağaza ortaklıklarını resmen açıkladılar. Anlaşmaya göre sanatçıların Spotify profillerinde üç adede kadar ürünü öne çıkarmasına izin verilecek.

Amazon Music’in kendi sanatçı-ürün mağazasını açmasından yaklaşık yedi ay sonra yapılan anlaşma ile, dünya çapındaki herhangi bir sanatçının Spotify’daki bir Shopify mağazasına bağlanması mümkün olacak.

Ancak programın mevcut beta sürecinde Shopify ürünleri yalnızca Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve Amerika’daki dinleyiciler tarafından görülebilecek. Spotify, uluslararası kullanıcıların entegre ürün seçeneklerine ne zaman erişeceğini kamuoyuna açıklamadı.

Spotify-Shopify entegrasyonu için sanatçılar “Artists for Spotify”da oturum açtıktan sonra “ürün”ü seçip, Shopify’da da oturum açacak ve dinleyicilere ürün sunmak için iki profili birbirine bağlayacak.

Sanatçı başına yalnızca bir Shopify mağazasını bağlanılabiliyor. Shopify, ilk kez kaydolan tüm Spotify sanatçılarına 90 günlük ücretsiz deneme sunuyor.

Sanatçılar, Shopify’dan Artists for Spotify üzerinden ilk aşamada 250’ye kadar ürün yayınlayabilecekler ancak daha sonra profillerinde göstermek için bu öğelerden en fazla üç tanesini seçmek zorunda kalacaklar.

Tagged: ,